Városlista
2025. október 30, csütörtök - Alfonz

Hírek

2017. Szeptember 20. 18:38, szerda | Belföld
Forrás: mti

A várható sok eső miatt piros figyelmeztetést adtak ki több térségre

A várható sok eső miatt piros figyelmeztetést adtak ki több térségre

A csütörtökön várható sok eső miatt több megyére első- és másodfokú, Borsod-Abaúj-Zemplén megyére pedig a legmagasabb, harmadfokú (piros) figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Szerda kora este az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: késő estétől északkeleten, keleten sokfelé várható eső, zápor. Nagy területen (főként az Északi-középhegység keleti részén és a Tiszántúlon) várható 20-40 milliméter fölötti csapadék, azonban nem egy helyen akár 50-60 milliméternél is több eső eshet.

A sok eső veszélye miatt Borsod-Abaúj-Zemplénre a legmagasabb fokú figyelmeztetést, Hajdú-Bihar, Heves és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki csütörtökre. A 24 óra alatt várható jelentős mennyiségű csapadék miatt Békés, Csongrád és Jász-Nagykun-Szolnok megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Kitértek arra is, hogy a Dunántúlon és északkeleten viharos szélre is készülni kell. Az erős szél veszélye miatt szintén Borsod-Abaúj-Zemplén megyére adtak ki - elsőfokú - figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint csütörtökön a legalacsonyabb hőmérséklet 8-13, a legmagasabb hőmérséklet 12-17 Celsius-fok között valószínű.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.