Városlista
2025. október 30, csütörtök - Alfonz

Hírek

2016. Április 08. 07:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

A hétvégén borús, esős lesz az idő

A hétvégén borús, esős lesz az idő

Az elmúlt napokban megszokott meleg, napsütéses időjárása helyett a hétvégén borús, csapadékos időre és lehűlésre kell készülni. Néhol a nappali maximumhőmérséklet is 10 Celsius-fok körül alakul

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Pénteken többnyire erősen felhős lesz az ég, a Dunántúlon és északon több helyen, délkeleten helyenként alakul ki eső, zápor, zivatar. A Dunántúlon többfelé megélénkül, néhol megerősödik a légmozgás, zivatarok környezetében akár viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-15 fok között valószínű. Napközben általában 20-25, a Nyugat-Dunántúlon 15-20 fok lehet.

Szombaton túlnyomóan borult lesz az ég, és országszerte várható eső, zápor, főként keleten egy-egy zivatar is kialakulhat. A Dunántúlon többfelé erős lesz a szél is. A leghidegebb órákban 7-13 fok lehet. A legmagasabb hőmérséklet a Nyugat-Dunántúlon 10 fok körül alakul, keletebbre egyre melegebb lesz, a Tiszántúlon 19-20 fok is lehet.

Vasárnap reggel, délelőtt még többfelé várható eső, záporeső, később egyre kevesebb helyen lehet csapadék. Az északkeleti országrész kivételével sokfelé megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 6-11 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 11-18 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Belföld

Miniszteri biztos: országszerte folyik a vasútállomások felújítása

2025. Október 30. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: megindítjuk a háborúellenes országjárást

Megindítjuk a háborúellenes országjárást - erről posztolt Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját