Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2024. Május 04. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

A Fidesz és a KDNP összes vezető politikusa az országot járja majd a következő hetekben

A Fidesz és a KDNP összes vezető politikusa az országot járja majd a következő hetekben

Megkezdjük a valaha volt legnagyobb, legerősebb európai parlamenti kampány második szakaszát, a Fidesz és a KDNP összes vezető politikusa az országot járja majd a következő hetekben

- mondta a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója a Facebook-oldalán pénteken közzétett videóban.

Menczer Tamás közölte, több száz fórumot szerveznek, minden választókörzetben lesznek kampánygyűléseik, és ötvenezer aktivista segíti a munkájukat.

"Mindenkivel szeretnénk találkozni, mindenkivel szeretnénk beszélni, mindenkinek meg akarjuk adni a lehetőséget, hogy támogassa a béke hangját" - fogalmazott a politikus. Hozzátette, a kampány első szakaszát, a standolást is folytatják, 1200 helyszínen gyűjtik a támogató aláírásokat.

Már félmillió ember biztosította támogatásáról a kormánypártokat - tudatta Menczer Tamás, aki köszönetet mondott ezért.

Megjegyezte, Gyurcsány Ferencék csütörtökön bejelentették, hogy hatvanezer aláírást gyűjtöttek. "Kevés lesz ez így, Gyurcsány úr, a tét háború vagy béke" - hangoztatta Menczer Tamás. Leszögezte, a kormánypártok Magyarország békéjéért és biztonságáért harcolnak. "Június 9-én csak a béke, csak a Fidesz" - jelentette ki a politikus.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel