Városlista
2025. szeptember 13, szombat - Kornél

Hírek

2020. Február 17. 08:09, hétfő | Bulvár
Forrás: mti - fotó: facebook.com/daddyyankee

A Despacito társszerzője először koncertezik Magyarországon

A Despacito társszerzője először koncertezik Magyarországon

Először ad koncertet Magyarországon Daddy Yankee Puerto Ricó-i énekes-dalszerző, a Despacito című sláger társszerzője.

A reggaeton stílus egyik legsikeresebb latin-amerikai előadója június 25-én a Papp László Budapest Sportarénában lép fel.

Daddy Yankee-nak több mint 50 millió követője van a különböző közösségi médiaplatformokon. Zenei elismeréseinek száma meghaladja a százat, elnyerte például a Billboard Latin Zenei díjat, a Latin Grammy-díjat, az Amerikai Zenei Díjat és a Latin-Amerikai Zenei díjat - közölte a szervező Broadway Event hétfőn az MTI-vel.

A Ramón Luis Ayala Rodríguez néven született 43 éves előadó 2013 óta átturnézta Európát, Ázsiát és a Közel-Keletet, 2014-es európai koncertsorozata abban az évben a második leglátogatottabb volt a Rolling Stones után. Az elmúlt években számos világhírű művésszel dolgozott együtt.

2017-ben minden létező rekordot megdöntött a Despacito című, Luis Fonsival közös dalával. Ő lett az első latin-amerikai énekes, aki a Spotify és számos más nemzetközi toplista élére került a világhírű slágerrel, a Despacitóhoz készült klip pedig a legnézettebb videó lett a Youtube videomegosztó oldalon. Tavalyelőtt Dura című dalával tizenkilenc ország slágerlistáját vezette, több mint 1,5 milliárdos nézettséget ért el.

Daddy Yankee-nak már több mint ötven slágere került fel az amerikai Billboard toplistára, ő az első latin énekes, akinek négy spanyol nyelvű száma is a Top 20-as listán szerepelt. Leghallgatottabb dalai közé tartozik a Despacito és a Dura mellett a Gasolina, a Shaky Shaky vagy a Con Calma.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 13. 09:25, szombat | Bulvár

Nemes Jeles László Árva című filmjét nevezi az Oscar-versenybe Magyarország

Nemes Jeles László legújabb alkotása, az Árva képviseli Magyarországot jövőre a legjobb nemzetközi filmért járó Oscar-díjért folyó versenyben - közölte a Nemzeti Filmintézet pénteken az MTI-vel.

2025. Szeptember 11. 07:22, csütörtök | Bulvár

Freddie Mercurynak szentel kiállítást jövőre a Magyar Zene Háza

A Queen egykori legendás énekesének, Freddie Mercurynak szenteli jövő tavasszal megnyíló új időszaki kiállítását a Magyar Zene Háza.

2025. Szeptember 10. 07:42, szerda | Bulvár

Hamarosan a mozikban az Ákos portréfilm

Október 16-án mutatják be a hazai mozik Kovács Ákos énekes-dalszerző életéről szóló Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilmet.

2025. Szeptember 08. 07:14, hétfő | Bulvár

Enyedi Ildikó örül annak, hogy a velencei közönség ráérzett filmje humorára

Lírai alkotásról van szó, de a velencei bemutatókon a közönség értékelte a film humorát, ami azt jelenti, hogy megértette a legmélyét