Hírek
2018. Február 08. 09:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
400 ezret fizethet, mert náci jelképpel mászkált
Négyszázezer forint pénzbüntetésre ítéltek jogerősen egy szlovák férfit, aki Esztergom belvárosában horogkeresztes karszalagot viselt - közölte a Komárom-Esztergom megyei főügyész csütörtökön az MTI-vel.
Reszl Ildikó tájékoztatása szerint a férfi barátjával 2018. január 11-én Esztergomban több vendéglátóhelyen megfordult, és az egyik sörözőben - egy ismeretlen személytől - szerzett egy piros karszalagot, közepén fehér körben fekete színű horogkereszttel.
A 39 éves szlovák állampolgár a karszalagot felhúzta, annak horogkeresztet ábrázoló része mindenki számára látható volt. A belvárosban sétáló elkövetőt a rendőrjárőrök fogták el.
A férfi magatartása alkalmas volt a köznyugalom megzavarására, tettéért az Esztergomi Járásbíróság négyszáz ezer forintos pénzbüntetést szabott ki, az ítélet jogerőre emelkedett - közölte a megyei főügyészség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár
Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.
