Hírek
2020. Április 04. 18:29, szombat |
Belföld
Forrás: mti/Fotók: MTI/Máthé Zoltán
4 millió maszk és több mint 400 ezer védőruházat érkezett Kínából
A Kína-Magyarország légihíd szombati mérlege: mintegy 4 millió maszk, több mint 400 ezer védőruházat, 100 ezer védőszemüveg, 30 ezer pár kesztyű és több mint 6 ezer arcvédő plexi
- közölte a külgazdasági és külügyminiszter szombaton a hivatalos Facebook-oldalán. Szijjártó Péter hangsúlyozta, a repülőgépek emellett 400 ezer darabot hoztak abból a gyógyszerből, amelyet Kínában teszteltek, fejlesztettek, és az alkalmazása a nemzetközi kutatások szerint ígéretes lehet a koronavírusos betegek kezelésénél.
Kína mindössze négy országnak adott ebből a gyógyszerből, ezek közül Magyarország az egyik – hangsúlyozta a tárcavezető, hozzátéve, a szombaton érkezett védőeszközök tízezer beteg ellátásához elegendők.

Ezek érdekelhetnek még
2025. November 11. 07:38, kedd | Belföld
5000 vállalkozás igényelte az első hónapban a fix 3 százalékos kkv hitelt
2025. November 11. 07:34, kedd | Belföld
Még vizsgálják a Bakonyi Erőműben történt baleset körülményeit
Még tart az ajkai erőműben szombaton történt baleset vizsgálata - tájékoztatta a Veolia Energia Magyarország Zrt. hétfőn az MTI-t.
