Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2017. December 31. 09:48, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

20 évre emelkedik a gyermekek sérelmére elkövetett szexuális cselekmények büntetése

20 évre emelkedik a gyermekek sérelmére elkövetett szexuális cselekmények büntetése

Január 1-jétől a 12 év alatti gyermekek sérelmére elkövetett szexuális bűncselekmények büntetési tétele 10-ről 20 évre emelkedik.

Selmeczi Gabriella, a Fidesz országgyűlési képviselője ezzel kapcsolatban korábban rámutatott: kiemelten fontos a büntető törvénykönyvön keresztül is fokozottabban védeni a gyermekeket.

Az ilyen esetekben nincs helye annak, hogy egy jó védőügyvéd arra hivatkozva kérjen enyhítést, hogy a gyermek beleegyezett, hiszen a gyermek sok esetben nem is képes felfogni, hogy bűncselekmény történt - magyarázta a kormánypárti politikus.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 04. 09:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború

Egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború, ezért Brüsszelnek teljesen felesleges eurómilliárdokat elégetnie, hiszen ezzel csak meghosszabbítják az öldöklést