Városlista
2025. október 29, szerda - Nárcisz

Hírek

2013. Július 27. 11:09, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Tusványos - Orbán: a magyar kormány nemzeti gazdaságpolitikát folytat

 Tusványos - Orbán: a magyar kormány nemzeti gazdaságpolitikát folytat

A magyar kormány nemzeti gazdaságpolitikát folytat annak érdekében, hogy az az érték, amit a magyarok megtermelnek, Magyarországon maradjon - közölte Orbán Viktor.

A miniszterelnök úgy vélte, a rendszerváltás után a magyar életminőség gyors javulásához kapcsolódó remények azért nem váltak valóra, mert Magyarország a politikai szabadság ellenére is kiszolgáltatott és kihasznált ország maradt.

Orbán Viktor ennek okát abban látja, hogy számos "pénzszivattyú" sújtotta Magyarországot. Erre példaként említette a bankok profitját, a mesterségesen magasan tartott alapkamatot, a monopolpozíciókból származó profitot és a devizahitelek konstrukcióját.Kijelentette azonban: kormánya nemzeti gazdaságpolitikát folytat annak érdekében, hogy az az érték, amit a magyarok megtermelnek, Magyarországon maradjon. Ennek kerete az új alkotmány, amely nem egy liberális, hanem egy nemzeti alaptörvény, és egyensúlyban tartja a jogokat és kötelezettségeket - magyarázta.

MTI Fotó: Beliczay László

Címkék: orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld

Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország

Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.